AKVİRANÇARSAK İLKÖĞRETİM OKULU

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

AKVİRANÇARSAK İLKÖĞRETİM OKULU

Mesaj tarafından berataydogdu Bir Paz Nis. 05, 2009 8:58 am

VİZYON

Özdenetimli, çağdaş, düşünebilen insan yetiştirmek ve bunu düzenli, planlı bir şekilde yaparak sağladığımız eğitimle;
güçlü bir kimliğe sahip, başarıyı hedefleyen, yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen, toplum tarafından takdir edilen,
Türk kimliğine sahip olduğu kadar dünya vatandaşı niteliklerine sahip olan, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen, ahlaklı bireyler yetiştirmektir.

MİSYON

İleri eğitim düzeylerine ulaşılabilecek merak ve aydınlıkta; yaşamdaki değişimleri kolayca karşılayabilecek eğitim ve birikimi yakalamış insanlar yetiştirmek,

Ulusal ve evrensel değerleri, birikimleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan; değişim ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek,

Daima sosyal yaşantıyı çeşitlendirip zenginleştirecek yatırımlara önem vermek; tüm kaynaklarını eğitim alanında kullanmak başlıca ilkelerimizdir.

PERSONEL BİLGİLERİ

ÖĞRETMEN 1 Sınıf Öğretmeni

ŞUBE ve ÖĞRENCİ BİLGİLERİ

ŞUBE SAYISI 3 şube (1-2-3 birleştirilmiş sınıf 4 ve yukarı sınıflar taşımalı)

ÖĞRENCİ SAYISI 13 Öğrenci

BİNA BİLGİLERİ

DERSLİK SAYISI 2 Derslik

ATÖLYE-İŞLİK SAYISI Yok

FEN LABORATUARI Yok

BT(BİLGİSAYAR) SINIFI Yok

KONFERANS SALONU Yok

SPOR SALONU Yok

YEMEKHANE Yok

MİSAFİRHANE Yok

LOJMAN BİLGİLERİ

LOJMAN ADETİ 1 Lojman

LOJMAN BİLGİSİ 2 Oda + 1 mutfak + 1 tuvalet + 1 banyo (Betonarme, Çatılı, PVC Camlar, Çelik Kapı)

İL ve İLÇE MERKEZİNE UZAKLIK

İL MERKEZİNE UZAKLIK Ankara'ya 102 km

İLÇE MERKEZİNE UZAKLIK Balâ İlçesi'ne 32 km

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ

Köyümüz 450-500 yerleşik nüfuslu, genlikle hayvancılık ve tarımla uğraşan Bala’nın şirin köylerindendir.
Köyümüzde kanalizasyon ve su şebekesi vardır.
Köye ait bir camii, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası vardır.
Hem Konya-Ankara hem de Bala üzerinden Ankara’ya ulaşım sağlanabilmektedir.
Okula ait bir lojman vardır.
Köyde bakkal ve kıraathane bulunmaktadır.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön